Dantų balinimas Klaipėdoje

Dantų balinimas klinikoje „Žavesys”, Klaipėdoje

Dantų balinimas reikalingas tuomet, kuomet matyti dantų spalvos pakitimai. Pastarieji gali būti sukelti ir priklausyti nuo daugybės veiksnių: dantų struktūros, ypatybių (paprastai jos būna paveldimos), amžiaus (ši problema itin aktuali vyresniems žmonėms), lėtinių ligų, dantų traumų, uždegimų dantenų srityje, kanalų problemų (jei jie buvo gydyti seniau, naudojant ne tokias pažangias medžiagas arba nebuvo gydyti išvis), tam tikrų preparatų ar medikamentų vartojimo (kurių sudėtyje yra daug fluoro, antibiotikų, pavyzdžiui, tetraciklino ir kt.) Dantų balinimas Klaipėdoje esančioje mūsų klinikoje atliekamas ir tada, kai dantų spalvos pasikeitimai atsirado dėl dažnai vartojamų produktų, kurie dažo: kavos, arbatos (ypatingai juodosios), raudonojo vyno bei tabako.

Ar dantų balinimas yra vienintelė išeitis? Padėti kovoti su dantų spalvos pasikeitimu gali ir burnos higiena, tačiau ši procedūra turi būti atliekama profilaktiškai. Na, o išspręsti problemą ji vis tiek gali tik iš dalies, mat atliekant burnos higieną nešvarumai yra šalinami tik nuo danties emalio paviršiaus, gilesniuose sluoksniuose esančios dėmės neįveikiamos. Efektyviausias būdas susigrąžinti norimą atspalvį vis dėlto yra dantų balinimas.

Dantų balinimas Klaipėdoje esančioje klinikoje „Žavesys“ gali būti atliekamas skirtingais būdais. Vienas iš jų (taip pat laikomas saugiausiu ir greičiausiu) – balinimo procedūrą atlikti gydytojo kabinete. Mūsų klinikoje dirba odontologai profesionalai, kurie užtikrina procedūros kokybę. Jos trukmė – apie valandą.

Dar vienas dantų balinimo Klaipėdoje būdas – procedūrą atlikti savarankiškai, dantis balinti namuose, naudojant specialias kapas. Šis būdas yra ne mažiau populiarus nei balinimas kabinete, yra ganėtinai saugus bei efektyvus. Balinant dantis namuose naudojamas labai silpnas gelis, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga – kermabido oksidas. Pastarajai skilus, į danties emalį patenka spalvotuosius junginius skaidantis deguonis.

Galimi dantų balinimo Klaipėdoje būdai

Dantų balinimas odontologo kabinete

Atliekant balinimo procedūrą, gydytojas:

 • įvertina burnos bei dantų audinių būklę;
 • nupoliruoja dantis pasta, kurios sudėtyje yra fluoro;
 • uždeda apsaugas ant lūpų;
 • apsaugomis uždengia dantų kaklelius bei dantenas;
 • balinimo geliu padengia dantis;
 • helio (diodine) šviesa aktyvuoja gelį (ši šviesa suteikia galimybę pasiekti ir išbalinti giliai esančius dantų sluoksnius);
 • nuplauna gelį;
 • pašalina lūpų bei dantenų apsaugas;
 • dantis padengia geliu, kuris mažina dantų jautrumą;
 • procedūros pabaigoje pataria pacientui, kaip derėtų prižiūrėti dantis, kad balinimo procedūros efektas kuo ilgiau išliktų.

Dantų balinimas kapomis, namuose

Pasirinkus procedūrą atlikti savarankiškai ir dantis balinti namuose, naudojant kapas, specialisto priežiūra ir konsultacija vis tiek būtina. Klinikoje „Žavesys“ dirbantys gydytojai-odontologai tokiu atveju rekomenduoja apsilankyti du kartus:

 • Apsilankius pirmąjį kartą, gydytojas nuims paciento dantų atspaudus, kad dantų technikas galėtų pagaminti specialiai pacientui pritaikytas kapas. Tokias, kurios atitiks paciento dantų formą ir tvirtai prie jų priglus.
 • Apsilankius antrąjį kartą, kapos pritaikomos paciento burnoje. Taip pat gydytojas supažindina su kapų naudojimosi taisyklėmis: išmoko jas užsidėti bei nusiimti, pripildyti gelio, apsisaugoti nuo dantenų ir burnos gleivinės pažeidimų bei kt. Toliau balinimo procedūra atliekama namuose. Prieš seansą į kapas reikia švirkšti balinimo gelio, tuomet jas užsidėti ir palaikyti 2-3 valandas dieną (galima laikyti ir per naktį). Balinant dantis tokiu būdu, kurso trukmė siekia porą savaičių (tai priklauso nuo dantų būklės ir balinimo efektyvumo).

Dantų balinimas pas mus

Dantų balinimas Klaipėdoje įsikūrusioje klinikoje „Žavesys“ – tai profesionalų darbas ir aukščiausios kokybės priemonės. Nors procedūrą atliekame tik atsižvelgę į paciento būklę, vis dėlto norėtume priminti, kad ji tinkama ne visiems.

Dantų balinimo procedūros atlikti nerekomenduojama nėščiosioms ar krūtimi maitinančioms moterims, taip pat pacientams:

 • kurie serga cukriniu diabetu ar širdies liga;
 • kuriems nėra 16 metų;
 • kurie alergiški peroksidui;
 • kurie skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu ar serga dantenų uždegimu;
 • kurie turi protezuotų dantų ar gana daug plombų (danties protezas bei plombos nėra balinamos, todėl šis gydymas turėtų būti atliekamas po balinimo, pritaikant plombos ar protezo spalvą pagal gautą dantų spalvą).

SVARBU! Tinkamiausias dantų balinimo metodas gali būti parenkamas tik atlikus nuodugniai įvertinus paciento dantų būklę bei burnos audinius, todėl prieš atliekant šią procedūrą būtina gydytojo ar higienos specialisto konsultacija.

Dantų balinimo procedūrą galima atlikti tik po to, kai buvo atlikta profesionali burnos higiena, pakeistos nekokybiškos plombos ir sutvarkyti gesti pradėję dantys. Priešingu atveju padidėjusio dantų jautrumo išvengti nepavyks.

Ilgiau trunkantis dantų balinimo efektas – tai laiku atliekama higienos procedūra bei taisyklinga dantų priežiūra kasdien!

Susisiekite dėl dantų balinimo


Klinikazavesys.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinikazavesys.lt slapukų politika.

Sutinku