Burnos higiena

Burnos higiena – nesudėtinga, bet labai svarbi procedūra

Kiekvienam yra žinoma, kaip svarbu rūpintis dantimis. Reguliari tinkama priežiūra padeda išvengti didelių dantų problemų ir užkerta kelią akmenų formavimuisi. Vis dėlto, net ir tinkamai prižiūrint dantis kartą per pusmetį svarbu pasirūpinti profesionalia burnos higiena odontologo kabinete, nes tai padės nuvalyti susikaupusias dantų apnašas bei susiformavusius akmenis.

Kur kreiptis dėl burnos higienos atlikimo?

Kadangi ši procedūra yra nesudėtinga, burnos higiena gali būti atliekama praktiškai visose odontologijos klinikose. Jei turite savo odontologą, svarbiausia nepamiršti pas jį reguliariai apsilankyti, nes tai leis išvengti  didelių dantų pažeidimų. Niekam ne paslaptis, kad dantų taisymas ne visada yra toks pigus, kokio tikimasi, todėl labai svarbu užkirsti kelią didelėms problemoms.

Kokia yra burnos higienos kaina?

Skirtingose klinikose nustatyti įkainiai gali labai varijuoti, tad visada yra galima pasidomėti, kokias kainas yra nustatę vieni ar kiti specialistai. Valstybinėse gydymo įstaigose burnos higienos kaina paprastai yra mažesnė, tačiau gali tekti laukti gana ilgą laiką, kada galėsite užsirašyti vizitui. Privačios klinikos šiandien yra kur kas populiaresnis pasirinkimas – tokių klinikų galima rasti iš tiesų daug, tad kiekvienu atveju bus galima atrasti pačias tinkamiausias.

Ilgai netrunkanti procedūra

Dažnai yra teiraujamasi, kiek gali trukti burnos higienos atlikimas, tačiau tai visada priklauso nuo paciento dantų būklės. Jei susikaupusių apnašų ir akmenų yra visai nedaug, tokiu atveju higienos atlikimas gali trukti vos dvidešimt minučių, tačiau įprastai ši procedūra trunka nuo pusvalandžio iki valandos. Tikrai nereikėtų baimintis, kad ši procedūra gali būti labai skausminga – paprastai pacientams nėra taikomas nuskausminimas, o burnos higienos atlikimo metu atsipalaiduojama ir pailsima.

Turi būti atliekama ir vaikams, kuriems jau išdygo nuolatiniai dantys, ir suaugusiems. Vizito pas odontologą metu taip pat bus įvertinama jūsų dantų būklė ir, jei reikės, bus sudaromas dantų gydymo planas. Svarbiausia nepamiršti kartą per pusę metų apsilankyti odontologo kabinete, nes tai padės išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir gražią šypseną – juk bo atliktos burnos higienos dantys tampa baltesni!