Dantų protezavimas

Dantų protezavimas Klaipėdoje

Dantų protezavimas atliekamas siekiant pagerinti pacientų dantų būklę arba juos atkurti tuomet, kai tai padaryti kitais būdais (plombinėmis medžiagomis) nebėra galimybių. Dantų protezavimas Klaipėdoje esančioje mūsų klinikoje taikomas individualiai, pagal kiekvieno paciento poreikius.

Dantų protezavimas Klaipėdoje – procedūros eiga

Kaip ir kitos mūsų teikiamos paslaugos, taip ir dantų protezavimas Klaipėdoje pradedamas išsamia konsultacija. Jos metu gydantis odontologas atsako į visus paciento klausimus, supažindina su dantų būkle, reikiamu gydymu, jo būdais, trukme bei kaina. Konsultuotis galima ne tik su gydytoju odontologu, bet ir klinikoje dirbančiais dantų technikais, kurie rūpinsis protezo gamyba. Tai patyrę ir nuolat savo sugebėjimus seminaruose Lietuvoje bei užsienyje tobulinantys specialistai, kurie protezų gamyboje naudoja tik šiuolaikiškas, kokybiškas medžiagas.

Radus pacientui geriausiai tinkantį variantą, sudaromas nuoseklus planas, kurio bus laikomasi visą gydymo laiką. Dantų protezai yra pritaikomi individualiai kiekvienam pacientui, taip užtikrinant maksimalų komfortą (jokių trukdžių nei kalbant, nei šypsantis) ir grąžinant normalią kramtymo funkciją.

Dantų protezavimas Klaipėdoje. Protezų rūšys

Klinikoje „Žavesys“ pacientams gali būti parinkti ir čia dirbančių dantų technikų pagaminti kelių rūšių dantų protezai:

  • Fiksuoti dantų protezai. Fiksuoti dantų protezai yra tvirtinami prie natūralių, dar likusių paciento dantų. Šie protezai negali būti išimami. Fiksuoti protezai gali būti gaminami iš metalo, bemetalės arba cirkonio oksido keramikos. Taip pat prie fiksuotų protezų priskiriami pavieniai vainikėliai bei tiltiniai protezai, ant implantų tvirtinamos restauracijos.
  • Tiltiniai dantų protezai. Šios rūšies dantų protezai taip pat yra tvirtinami visam laikui, jų negalima išimti. Tiltiniai dantų protezai dedami tuomet, kai pacientui trūksta bent vieno danties. Nuo kitų protezavimo rūšių šis skiriasi tuo, kad šlifuojami ir greta prarasto danties esantys atraminiai dantys – tarp jų bus dedamas dirbtinis dantis, o ant jų tvirtinamas protezas. Toks dantų protezavimas Klaipėdoje esančioje klinikoje suteikia galimybę užmaskuoti esančius defektus bei palaikyti (o jei reikia – atstatyti) dantų lanką, jo vientisumą.
  • Išimami dantų protezai. Išimami dantų protezai gali būti pilni arba daliniai – tai plastmasinės arba minkštosios (elastinės) dantų plokštelės. Taip pat atraminiai lanko protezai.
  • Dantų vainikėliai. Dantų vainikėlis yra tokia protezavimo rūšis, kurios metu tikrasis paciento dantis paliekamas savo vietoje, tiesiog specialiomis medžiagomis yra atkuriamas. Šis būdas naudojamas tokiu atveju, kai dantis yra tik pažeistas, o ne visai prarastas (nuskilęs, įtrūkęs, stipriai nusidėvėjęs) ir dar galima jį atkurti. Dantų vainikėlio dėjimas skiriamas prie protezavimo, nes šios procedūros metu visas natūralus dantis apgaubiamas iš dirbtinių medžiagų pagamintu vainikėliu, kuris dantį sutvirtina. Klinikoje dirbantys dantų technikai naudoja tik kokybiškas medžiagas, tad pagaminti vainikėliai nei spalva, nei išgauta forma bei dydžiu nesiskiria nuo natūralių dantų.

Ką reikia žinoti apie dantų protezus

Kiekviena dantų protezavimo rūšis išsiskiria tam tikrais bruožais, apie kuriuos pacientas informuojamas vizito klinikoje metu. Svarbiausiais dantų protezų skirtumais gali būti įvardijami šie:

  • Jei protezuojant buvo naudojami išimami dantų protezai, juos išimti reikia kiekvieną vakarą (protezai ne tik turi būti gerai išvalomi, tačiau ir miegoti su jais negalima). Šios rūšies protezai pacientams siūlomi tokiu atveju, kai kiti protezavimo būdai nėra galimi, kai nėra įmanoma tvirtinti kitokius protezus.
  • Protezavimą atliekant dantų plokštelėmis, gydytojas parenka pacientui labiausiai tinkantį būdą – dėti dalinę ar pilną plokštelę. Tai priklauso nuo paciento būklės – turimo dantų skaičiaus. Jei natūralių dantų nėra išvis, o ypač – jau ilgai, dantų protezavimas dantų plokštelėmis yra itin sudėtingas. Tuomet labai svarbu tiksliai atkurti aukštį bei formą, o tam reikia ypatingų gydytojo žinių ir patirties.
  • Lanko atraminiai protezai gali būti naudojami tik tada, kai pacientas turi gana didelį skaičių natūralių, tvirtų dantų, pajėgsiančių atlaikyti prie jų tvirtinamus protezus. Iš kitų rūšių protezų jie išsiskiria tuo, kad neužima daug vietos, prie jų greitai priprantama, nesunku kalbėti. Tai, kad šie protezai yra kompaktiški ir suteikia galimybę puikiai atkurti kramtymo funkciją, laikoma didžiausiu jų privalumu.

Nesvarbu, kuris dantų protezavimo variantas parenkamas, protezai bus gaminami klinikos laboratorijoje, todėl užtikriname jų kokybę.

Dantų protezavimo kompensavimas

Dantų protezavimas Klaipėdoje esančioje klinikoje „Žavesys“ kompensuojamas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos numatytą tvarką. Kompensacija taikoma iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų, kurią gauti gali pensijinio amžiaus žmonės, neįgalieji ir vaikai (iki 18 metų), esantys bendrame protezavimo laukiančiųjų sąraše. Valstybės skiriamos kompensacijos:

  • pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos iki 586,59 euro.
  • vaikams iki 18 metų – iki 299,37 euro.
  • retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas, kompensuojama suma gali siekti iki 1804,86 euro (nustato konsiliumas).

Dantų protezavimas paprastai yra galutinis dantų gydymo etapas. Jį įveikęs, pacientas ne tik atgauna gerą savijautą ir sutrikdytas funkcijas, tačiau ir galimybę vėl džiaugtis patrauklia, gražia ir, svarbiausia, sveika šypsena!