Paslaugos

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas: Terapinis gydymas mūsų odontologinėje klinikoje, tai dantų, burnos gleivinės profilaktika, neleidžianti atsirasti ėduoniui (kariesui) bei dantenų ligoms (gingivitui, periodontitui ir pan.), arba jau pažeistų ėduonies dantų gydymas. Pacientams profilaktinė patikra rekomenduojama kas 6 mėn.

Profilaktikos metu yra nustatoma dantų būklė ,jei reikia, gydomi paviršiniai kariesai, juos fluoruojant, gilesnius pažeidimus restauruojant plombinėmis medžiagomis, atliekama profesionali burnos higiena. Danties ėduoniui pažeidus gilesnius emalio audinius, reikalingas kariozinių audinių šalinimas – preparavimas bei restauravimas plombinėmis medžiagomis. Tai yra reikalinga, kad būtų apsaugotas danties nervas nuo galimo pažeidimo ir tolimesnių komplikacijų. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir tokiu būdu atstatoma kramtymo funkija. Parenkama identiškai tinkanti spalva.

Atliekant plombavimą, seka šie etapai:

 
  • Atliekama vietinė danties nejautra ( jeigu reikia);
  • Gręžimo instrumentais pašalinams ėduonies pažeistas suminkštėjęs dentinas;
  • Atliekama paruoštos ertmės dezinfekcija;;
  • Plombuojama.

Mūsų odontologinėje klinikoje yra naudojamas platus spektras plombavimo medžiagų: sidabro amalgamos plombos, šviesoje kietėjančios (helio) plombos, cheminio kietėjimo (kompozicinės) plombos.

Plombavimo trukmė priklauso nuo kariozinės ertmės dydžio ir sudėtingumo, tačiau dažniausiai bent vieno danties defektas pašalinamas vieno vizito metu.

Vaikams, jau turintiems prasikalusius nuolatinius dantis, nuolatinių dantų vageles rekomenduojama padengti silantais ir taip izoliuoti dantis nuo galimo ankstyvo pažeidimo. Kadangi mišriame nuolatinių dantų sąkandyje vagelės ilgą laiką būna nepakankamai mineralizuotos, jos yra lengviau pažeidžiamos karieso – silantai padeda jaunam emaliui subręsti – mineralizuotis ir tapti atspariam ėduoniui. Profilaktikoje taip pat didelis dėmesys skiriamas vaikų dantų valymo įgūdžių formuoti bei teisingai dantų priežiūrai.

 

Rentgeno paslaugos

Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai odontologai kaip pagalbinę diagnostikos priemonę naudoja radiologinį tyrimą, kitaip tariant, daro rentgeno nuotraukas. Tai yra labai svarbi pagalbinė gydymo priemonė, leidžianti išsamiai įvertinti paciento dantų būklę ir planuoti gydymą. Pasitelkęs rentgeną, gydytojas odontologas gali:

  • Įvertinti danties vainiko ir šaknų būklę;
  • Įvertinti apie dantį esančių struktūrų: periodonto raiščių, alveolinių ataugų ir kt. būklę;
  • Endodontinio gydymo metu nustatyti danties šaknų ilgį ir šaknų išdėstymą;
  • Įvetrinti kanalo plombavimo kokybę;
  • Įvertinti endodontinio gydymo efektyvumą bei komplikacijas;
  • Be dantų rentgeno nuotraukos kartais neįmanoma tiksliai įvertinti taprdančių arba šaknų srityje esančio karieso, šaknų viršūnių uždegimo, apie dantį irstančio kaulo.

Mūsų klinikoje radiologinis tyrimas yra atliekamas specialiu sertifikuotu rentgeno aparatu, kuris yra nuolat tikrinamas Radiacinės saugos centro ir atitinka visus jo reikalavimus. Jis skleidžia mažą rentgeno spindulių pluoštą, dėl kurio apšvita tampa minimali, o švino apsauga saugo artimiausiu organus nuo apšvitinimo. Todėl šis tyrimas yra saugus.